Açlık tedavisiyle göğüsteki kist nasıl küçültülebilir? Benim deneyimim
05-09-2017

Beş yıl önce, kendi kendimi muayene ederken, sol meme bezimde yoğun bir kitle tespit ettim. Bundan sonra ultrasonla yapılan araştırmada, endişelerim doğrulandı, 12x22 mm ve16x23 mm boyutlarında iki kistin varlığı saptandı.

Evet, oluşan kitledeki sıvının şırınga vasıtasıyla boşaltıldığı, ponksiyon olarak adlandırılan işlemi yaptırabilirdim.  Ancak prosedürden sonra, küçük bir ihtimalle de olsa, komplikasyonlar ortaya çıkabilirdi.

Farklı bir yoldan gitmeye karar verdim. Amerikalı diyetisyen ve natüropat Herbert Shelton, "Açlık ve Sağlık" kitabında, kist veya tümör gibi kitlelerin hastanın genel durumuna bağlı olarak küçülmesi hakkında bilgiler vermiştir. Bu durumda, tümörün türü, sertliği veya yumuşaklığı, lokalizasyonu ve hastanın yaşı göz önünde bulundurulur.

Açlık tedavisine başlama kararı aldım ve sonra açlık kürlerini birkaç kez daha uyguladım. O dönem içinde herhangi bir diyet uygulamadım.

Birkaç ay sonra, sol meme bezimdeki kistler 14×13 mm ölçülerine düştü, ancak sağ göğsümde yaklaşık 3 mm boyutunda kistler ortaya çıktı.

Mart 2016'da bir çocuk doğurdum. Emzirmeyi başaramadım. Süt, yalnızca küçük miktarlarda, sağ memeden geldi (günde yaklaşık 10 ml sağabildim). Doğumdan sonraki 40. günde tamamen suni beslemeye geçtim.

Aralık 2016'da kontrol amaçlı ultrason araştırması yaptırdım, sağda kistlerin olmadığı, solda ise 12×7 mm'lik tek bir kistin varlığı tespit edildi.

Bu yıl Nisan ayında meme bezi üzerinde hacamat (kılcal damarlardan kan akıtma yöntemini) uyguladım.

Mayıs ayında, kontrol ultrasonunda, kistin 10.6 × 6.5 mm'ye küçüldüğü görüldü.

Bir ay içinde iki kupa sayısında tek seans hacamat uygulaması, yarım sene boyunca devam ettiğim kısa vadeli açlık kürlerinden  daha iyi sonuç verdi.

Bu nedenle, hacamatı açlıkla veya glütensiz – kazeinsiz diyetle birleştirmenin makul olduğunu düşünüyorum. Doğal olarak, bu uygulamayı, bir doktora danıştıktan sonra yapabilirsiniz. Bu şekilde kistlerin ebatlarında önemli derecede küçültme sağlamak mümkündür.

Blog materyallerinin kopyalanmasına, ancak kaynağa atıfta bulunma şartı ile izin verilir.

>